İlişki Sırasında Hamile Eşini Öldürdü Kendini Böyle Savundu: Fantezi Yapıyorduk

Bursa’da cinsel ilişki sırasında dini nikahla birlikte yaşadığı 5 aylık hamile N.M.T.’yi (43) boğarak öldürdüğü suçlamasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle tutuklu yargılanan Suriye uyruklu 4 çocuk babası Y.A.M.A. (41), “Ölüm olayı birliktelik sırasında istemeyerek meydana geldi” dedi.

Tanık olarak ifadesine başvurulan boşandığı M.A. ise Y.A.M.A.’nın çocukları sevmediğini ve hamile olduğu dönemlerde, birlikte oldukları sırada, boğazını sıkıp karnına baskı yaparak çocuğu düşürmeye çalıştığını öne sürdü.

Suriye uyruklu Y.A.M.A., 4 çocuğunun annesi olan M.A.’dan 2022 yılının aralık ayında boşandıktan sonra, uzaktan akrabası olan N.M.T. ile dini nikah yaparak, Ortabağlar Mahallesi’ndeki evde yaşamaya başladı. Olay günü öğle saatlerinde Y.A.M.A. ile N.M: T. birliktelik yaşadı.

İlişki sırasında Y.A.M.A., fantezi için sırtüstü yatar vaziyetteki N.M.T.’nin başını yataktan aşağı sarkıtıp, her iki kolu vücudunun altında kalan hamile kadının boğazını önce sağ sonra da sol eliyle sıktı.

ARKADAŞINDAN YARDIM İSTEDİ

Bu sırada, boğazından hırıltı sesi gelip ağzından köpük çıkan kadın hareketsiz kaldı. Durumu fark eden Y.A.M.A., saat 13.00 sıralarında evden çıkıp arkadaşları ile buluşmaya gitti. Saat 17.00 sıralarında tekrar geldiği evde, N.M.T.’nin hareketsiz olarak yattığını gören şüpheli, bu kez cep telefonu ile aradığı arkadaşı İ.O.’dan yardım istedi. Eve gelen İ.O., sağlık ekiplerine haber verdi. Gelen sağlık ekibinin yaptığı kontrolde N.M.T.’nin hayatını kaybettiği tespit edildi.

İhbar üzerine adrese sevk edilen polis ekipleri, Y.A.M.A.’yı gözaltına aldı. Emniyetteki sorgusunda, N.M.T.’yi bilerek ve tasarlayarak öldürmediğini söyleyen şüpheli, olayın birliktelik sırasında fantezi yapmak istemesi sonucu yaşandığını öne sürdü. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Y.A.M.A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

“ÖPTÜĞÜM İÇİN OLABİLİR”

Kadının boğazındaki morlukların nedenini ise “Öptüğüm için olmuş olabilir” sözleriyle açıklayan sanığa, ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası veren mahkeme, cezada indirim uygulamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir