Kızılcık Şerbeti’nin Alev’i Müjde Uzman: Hayatımda ilk defa tükendim

‘Kızılcık Şerbeti’ dizisinde ‘Alev’ karakterini canlandıran Müjde Uzman, hastaneden paylaştığı fotoğraf ve açıklamalarla hayranlarını korkuttu. 

Instagram hesabından uzun uzun açıklamalar yapan Uzman’ın isyan ederek “tükendim” demesi dikkat çekti.

“İŞ ZOR DEĞİL, İNSANLAR ZOR”

Ünlü oyuncu şu ifadeleri kullandı:

“Madem hâlâ uyumadım… Çok düşündüm şu görselle alakalı ama paylaşacağım. Bu bir ajitasyon paylaşımı değil. Bu bir ‘Lütfen artık uyanın, empati yapın, sorumluluk alın, hareketlerinizin sonuçları herkesi etkiliyor, tembelliği, kolaycılığı, hak yemeyi bırakın, düşünün, öğrenin, elinizi taşın altına koyun, yapın artık’ adlı serbest çağrışım paylaşımı. İş zor değil, yoğunluk zor değil, insanlar zor.”

“Kendi yapacaklarımı geçtim, etrafımdakilerin de her şeyini dinler, bilir, unutmaz, bir de hatırlatırdım. Asla ama asla üşenmezdim. Tek günde 3 gün gibi yaşar, yorulmaz, tam tersi hayat enerjime eklerdim. Hiç kimse fark etmese hatta yanlış anlasa bile herkesin işini gücünü kolaylaştırır, konforunu artırır, anılarını güzelleştirmeye çalışırım. Bu bana yük gelmez asla. Ama hayatımda ilk defa tükendim.”

“KİMSE İNANMIYOR”

“İşin kötüsü kimse inanmıyor. Herkesin bir teorisi var olmam gereken kişiyle ve sıkıntılarımla alakalı, en büyük sebep de mesleğim. Hayatım çok kolay, ışıltılı pırıltılı, para ve lüks içinde falan olmalıymış kesin. Var olmak için akıllı, çalışkan, genele uymayan, huyları ve hobileri olan bir kadınsan, üstelik hem kadın hem de oyuncu olduğundan, belli ki tüm hayatın boyunca herkesi tek tek aptal olmadığına inandırman gerekiyor. Evden çıkıp eve dönene kadar güzellik, kilo, iş konuları. Her gün. Sahi kimin işi bu kadar konuşuluyor? Ben başka şeyler konuşamayacak mıyım hiç? Sağlık sorunlarına da inanmıyorlar, ayrıca mesela spor yapmak istemem de saçmaymış ‘çünkü kilo almıyorsun ki ne gerek var’mış. Anlatmaya çalışıyorsun, ama diyorsun iskeleti, kasları kim taşıyacak? Yer çekimi sürekli aşağı çekerken, kendi kendinize mi ayakta durabildiğinizi sanıyorsunuz? Yazık değil mi bedenimize? Neyse.”

“BİR ŞEY SÖYLEMEYİN DAHA İYİ”

Hastaneden taburcu olduktan sonra da videolar yayınlayan Uzman, “Dünyanın en boş, en işe yaramayan cümlesi ‘halledersin yaparsın, aslan kaplansın’ minvalindeki cümleler. Bir şey söylemeyin daha iyi. O an tek istediğimiz birinin sadece yanımızda durması. Çoğu zaman bunu bile istemiyorum. Bazen her şeyin çözümü olmaz. Karşı tarafın daha zorlandığı şeyler söylüyorsunuz” cümleleriyle paylaşımını sonlandırdı. 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir