Vivo’da şarj aletsiz telefonlar kervanına katılıyor

Vivo’nun en yeni telefonu, 80W hızlı şarj desteğiyle dikkat çekiyor. Ancak, kutuda şarj adaptörünün bulunmaması kullanıcıları üzecek gibi görünüyor. Apple’ın bu adımını ilk takip eden markalardan biri Samsung olmuştu. İlk olarak amiral gemisi cihazlarıyla başlayan Samsung, daha sonra Galaxy A serisinde de şarj adaptörünü kutudan çıkarmıştı.

Çinli üreticiler, hızlı şarj teknolojisinde genellikle önde oldukları için şarj cihazını kutudan çıkarma konusunda tereddütlüydü. Bu cihazların yüksek hız standartlarını sağlamak için genellikle özel adaptörlere ihtiyaç duyuluyordu. Vivo V40 5G de 80W hızlı şarjı destekliyor, ancak ne yazık ki kutuda şarj adaptörü yer almıyor.

Vivo V40, Çin’de satışa sunulan Vivo S19 ile aynı özelliklere sahip. Her iki telefon da 80W şarj desteği sunuyor, ancak Çin versiyonunda şarj adaptörü kutuya dahilken, global versiyonda bu adaptör bulunmuyor. Ayrıca, global versiyonun baz modelinde (8GB+256GB) kılıf yer almazken, 12GB+512GB modelinde kılıf mevcut. Global versiyonun batarya kapasitesi de Çin versiyonuna göre 500 mAh daha düşük.

Vivo V40 5G, Avrupa’da piyasaya sürülüyor ve 80W şarj desteği sunuyor, ancak kutuda şarj adaptörü bulunmuyor. Telefon, Snapdragon 7 Gen 3 işlemcisiyle güçlendirilmiş olup, LPDDR4X RAM ve UFS 2.2 depolama birimi ile geliyor. İki farklı konfigürasyon sunuluyor: 8GB+256GB ve 12GB+512GB.

6.78 inç büyüklüğünde, 120 Hz yenileme hızına sahip AMOLED ekranı 1.5K çözünürlük (2800 x 1260) sunuyor. Cihaz, Yıldız Gümüşü ve Nebula Moru olmak üzere iki renk seçeneğiyle geliyor. Çift kamera kurulumu, 50MP f/1.9 ana kamera ve 50MP f/2.0 ultra geniş açılı kamera içeriyor.

Telefon, e-SIM desteğine sahip ve USB 2.0 standardında şarj portu bulunuyor. TheTechOutlook’a göre, telefonun baz modeli 599 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Vivo V40 5G, Temmuz ayında Avrupa’da piyasaya sürülecek. Daha fazla bilgi için Vivo Avrupa’nın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir